W ramach programu Laboratorium Przyszłości nasza szkoła zakupiła stację lutowniczą. W celu zapoznania uczniów klasy 6 z techniką łączenia metali tą metodą, w dniu 12 stycznia 2023 r. zorganizowano warsztaty. W ich przeprowadzeniu nauczyciela techniki panią Renatę Seremak wsparł pan Jacek Strzelecki, który podzielił się swoją wiedzą i umiejętnościami.
Nauka programowania jest znacznie ciekawsza, gdy na biurku coś miga, świeci, rusza się i wydaje dźwięki. Uczniowie klas ósmych na zajęciach informatyki w ostatnim tygodniu poznawali tajniki programowania mikrokontrolerów.
Poznać Układ Słoneczny od wewnątrz, odbyć podróż po jego najdalszych zakamarkach na zajęciach z fizyki czy też przenieść się w tropikalny świat dzikich zwierząt na lekcjach geografii… Czy to science-fiction? Nie. Takie zajęcia już niebawem zagoszczą w naszej szkole na stałe ponieważ, w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” nasza placówka zakupiła 16 szt. okularów VR (Virtual Reality) dla uczniów klas I-VIII. System ich zaprojektowano tak, aby w pełni zaangażować uczniów w kreatywne i ekscytujące nauczanie. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki, to wszystko ma na celu przenieść lekcje naszych wychowanków w zupełnie inny wymiar. Wirtualna rzeczywistość, która staje się coraz bardziej popularna w edukacji, ma przede wszystkim za zadanie poprawić jej jakość, a także dostarczyć uczniom niezapomnianych doświadczeń.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.