Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Godzinie Kodowania organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, przypadającej w dniach 4-10 grudnia. Jest to największa inicjatywa edukacyjna w historii, adresowana do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.
Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney. Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w różnych aktywnościach związanych z programowaniem, zarówno z wykorzystaniem laptopów jak i tabletów. Zorganizowane zostały również warsztaty z programowania z wykorzystaniem robotów mBot.
Uczniowie najchętniej korzystali z platformy code.org, gdzie każdy mógł sobie wybrać to, co go najbardziej interesuje ale również programowali z wykorzystaniem języka programowania Scratch, Baltie czy Logomocja. nawet najmłodsi - uczniowie klas I-III szkoły podstawowej znaleźli coś dla siebie i poznali tajniki kodowania.